← Powrót do strony głównej BLOGA

Etui do identyfikatorów – przegląd modeli

Etui do identyfikatorów to kieszonki foliowe zazwyczaj posiadające otwory mocujące. Wyposażając je w zadrukowany i odpowiednio przycięty wkład i mocowanie, szybko otrzymujemy gotowy do użycia identyfikator.
Etui oferowane na rynku różnią się przezroczystością materiału, rozmiarem zewnętrznym, wewnętrznym, sposobem zamontowania mocowania, umiejscowieniem szczeliny, przez którą wkładamy wkładkę, grubością i twardością folii, z której są wykonane a także solidnością zgrzewu. Właściwości te decydują o jakości i trwałości całego produktu. Każdy producent oferuje inne, własne standardy dotyczące swoich produktów.

W ofercie Profi-Lam każdy model etui ma swoją nazwę, którą tworzy wyraz PROFIL wraz z odpowiednim numerem modelu. Wszystkie etui wykonane są z krystalicznie przezroczystej i elastycznej folii PCV o średniej twardości i grubości 0,35mm z każdej strony, co czyni je produktami bardzo wysokiej jakości. Ze względu na wiele oferowanych rozmiarów, możliwy jest wybór takiego, które najlepiej będzie odpowiadało wymaganiom użytkownika. Etui pakowane są po 50 sztuk.

Etui - identyfikatory foliowe

Wymiary modeli


Dopasowując wkład do etui ważne jest, aby wziąć pod uwagę wymiar wewnętrzny, który podany jest w specyfikacji każdego modelu. Jeżeli wkładkę stanowi wydrukowana kartka, to aby zapobiec jej deformacji, wymiar kartki nie powinien być większy od rozmiaru użytkowego danego modelu etui.

Aby wydrukowana karteczka idealnie pasowała do kieszonki, należy już na etapie projektowania wkładu wziąć pod uwagę wielkość wymiaru wewnętrznego, a także dobór odpowiedniej orientacji – poziomej lub pionowej.

Użytkownik do wyboru ma całą gamę rozmiarów, od etui na karty plastikowe o wymiarach 86mm x 54mm, przez typowe formaty w okolicach 80x120 do formatu A6 i większych. Do największych można włożyć wkładki 145 x 265mm (PROFIL 45) czy 297 x 210mm (PROFIL 46).


Rodzaje otworów mocujących


Mocowanie etui zależne jest od sposobu jego wykończenia. Prawie każdy model posiada otwór okrągły lub podłużny. Najczęściej wybierany jest otwór okrągły, który służy do bezpośredniego przypięcia karabińczyka smyczy. Otwór podłużny przeznaczony jest zazwyczaj do przełożenia przez niego paska z zatrzaskiem połączonego z metalowym lub plastikowym klipsem typu żabka i bezpośredniego przypięcia ich do ubrania.

Otwory w etui zazwyczaj wykonane są w procesie zgrzewania. Tego typu otwór jest trwalszy od otworu wyciętego dziurkaczem. Jeśli istnieje obawa, że okrągły otwór zostanie zdeformowany przez karabińczyk, to można go wzmocnić metalowym oczkiem. Innymi zabezpieczeniami otworu mocującego w etui jest zastosowanie adapterów w formie paska z okuciami lub paska z napem. Pasek z okuciami jest to podłużny pasek z grubszej folii i okuty na końcach metalowymi oczkami. Pasek z napem jako element łączący posiada otwór okuty metalowym oczkiem i nap zatrzaskowy. Umożliwia on szybkie wypięcie i wpięcie identyfikatora a dodatkowo uniemożliwia karabińczykowi balansowanie po otworze i przekrzywianiu się etui.

Rys.1, Rys.2 Rodzaje otworów - okrągły i podłużny.

Poza środkowym otworem okrągłym i podłużnym, etui mogą posiadać również dwa otwory dodatkowe dla smyczy z dwoma karabińczykami. Taką możliwość dają etui PROFIL-13, PROFIL-15 i PROFIL-18.

Rys.3 Etui z trzema otworami okrągłymi. Otwory wykonane w procesie zgrzewu.

W większości modeli otwory na mocowania są wygrzewane podczas produkcji w górnym pasku umieszczonym nad kieszonką. Z kolei w modelach PROFIL -1, PROFIL-2, PROFIL-3, PROFIL-8 czy PROFIL-17 dziurka wycinana jest bezpośrednio w kieszonce już po etapie grzewczym i przechodzi przez dwie warstwy folii, przednią i tylną. Te etui nie mają górnego paska i co za tym idzie - wzmocnienia otworu zgrzewem. W powyższych modelach należy najpierw włożyć papierową wkładkę, a dopiero później zamontować mocowanie, które dodatkowo będzie chronić zawartość przed wypadnięciem.


Przeznaczenie


Etui foliowe tworzą doskonałą osłonę kart plastikowych i papierowych wkładek, z którymi współtworzą doskonałą i elegancką całość. Etui chronią wkładkę przed zniszczeniem i brudem. Kartka z nadrukiem włożona do foliowej kieszonki wygląda elegancko i czysto. Wysoka przezroczystość umożliwia skanowanie umieszczonych kodów bez konieczności wyjmowania zawartości. Etui umożliwia widoczność całej karty - zarówno awersu jak i rewersu.

Wybierając odpowiednio duże etui mamy możliwość zamieszczenia na wkładce wiele użytecznych informacji służących posiadaczowi identyfikatora, takich jak planu wydarzenia, mapki lub ważnych numerów telefonów. Identyfikatory z wykorzystaniem etui foliowych doskonale nadają się na różnego rodzaju eventy: targi, konferencje, koncerty. Mogą być przepustkami dla gości lub oznakowaniem wolontariuszy.

Etui foliowe są alternatywą dla plastikowych holderów i kart plastikowych. Stosując papierową wkładkę, otrzymujemy lekki, wygodny identyfikator, który jest trwały i nadaje się do wielokrotnego użytku. Taki produkt umożliwia szybkie stworzenie nowego identyfikatora tylko poprzez wymianę nadrukowanego wkładu.


← Powrót do strony głównej BLOGA